Dla Rolnictwa

Okład dachu / konstrukcji wsporczej
Kąt:
0 stopni
Odchylenie od południa:
0 stopni
Nasłonecznienie połaci:
0 kWh/kWp
Metoda określania wiekości systemu
rachunek za energię
roczne zużycie energii
zadana wielkość
Miesięczny koszt energii:
0
Rzeczywiste roczne zużycie:
0 kWh
Zadana wielkość:
0 kWp
Wyniki
Wielkość instalacji:
0 kWp
Roczne zużycie:
0 kWh
Koszt instalacji (netto):
0
Średnie roczne oszczędności:
0
Okres zwrotu inwestycji:
7 lat
Suma oszczędności po 25 latach:
10000
Powyższe dane nie stanowią oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego i mają charakter orientacyjny. Koszty inwestycji zależą od indywidualnych warunków. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów.
Chcesz poznać szczegółową ofertę? Zostaw swoje dane. Skontaktujemy się z Tobą.
Proszę uzupełnić wszystkie wymagane pola i wyrazić zgody.
Napisz
Twoja wiadomość została wysłana!
Skontaktujemy się z Tobą wkrótce.

Dostępne ulgi

Koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej w gospodarstwie rolnym wynoszą od kilku do kilkunastu tysięcy złotych w skali roku i wciąż rosną. Wielu rolników szuka oszczędności, a fotowoltaika wydaje się idealnym rozwiązaniem, również ze względu na szerokie możliwości optymalnego ulokowania instalacji. Właściciele gospodarstw mogą otrzymać status prosumenta, a także korzystać z ulgi w podatku rolnym (25% kosztów inwestycji przez maksymalnie 15 lat). Standardowa instalacja o mocy 10 kWp wystarczy na bieżące potrzeby domu oraz budynków gospodarczych. W większym gospodarstwie, w którym znajdują się np. chłodnie, warto zainwestować w instalacje o mocy co najmniej 15 kWp.

Program Priorytetowy Agroenergia

Program Agroenergia, realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ma na celu ograniczanie negatywnego wpływu działalności rolniczej na środowisko. Jego beneficjentami są wyłącznie rolnicy indywidualni.

Maksymalny obszar dotowanych gospodarstw nie może przekraczać 300 ha.

Co istotne, program pozwala sfinansować instalacje także powyżej 50 kW. Uwaga! Dofinansowanie w ramach Agroenergii wyklucza możliwość skorzystania z ulgi rolnej. Obecnie czekamy na rozpisanie drugiej edycji programu.

Nasze realizacje dla rolnictwa